Do psího pelíšku zavítal nezvaný host. Divoký rys strávil v teple domova několik hodin

Přidat na Seznam.cz

Pokud žijete v blízkosti lesa, možná už jste zažili návštěvu divokého zvířete. Větší šelmy ale navštíví lidská obydlí jen ve vzácných případech, a tak tomu bylo i v Arizoně. Po příchodu domů si totiž muž všiml nevítaného hosta, divoký rys zabral pelíšek jeho psa.

Psí pelíšek zabrala divoká šelma

Majitel spatřil rysa, středně velkou severoamerickou divokou kočku, v posteli své psa poté, co přišel domů. Samozřejmě okamžitě zavolal na oddělení pro odchyt, kde mu doporučili, aby nechal všechny dveře otevřené a udržoval sebe a své domácí mazlíčky v dostatečné vzdálenosti od divokého zvířete. To se ale ukázalo být náročnější, než se na první pohled zdá.

Majiteli totiž trvalo asi 15 minut, než opatrně obešel divokou kočku a otevřel vstupní dveře. „Kdykoli jsem se snažil dveře otevřít, rys se na mě podíval a začal vrčet,“ řekl. „Trochu mě to vyděsilo, ale pochopil jsem, že je to divoká kočka,“píše magazín People.

Návštěva šelmy není nic neobvyklého, pokud žijete blízko lesa

Rodina majitele zahrnuje tři psy, dvě kočky, ovci a osla, a všichni jsou zvyklí žít mezi divokou zvěří. V průběhu let spatřili v blízkosti svého pozemku mývaly, jezevce, kojoty a dokonce i horské pumy – a všichni, včetně domácích zvířat, vědí, že si mají udržovat odstup a nerušit divoká zvířata. Nikdy však nečekali, že rys přeskočí jejich plot, pustí se dovnitř psími dvířky a usadí se, píše The Guardian.

Než dorazili úředníci z odboru myslivosti, rys se ukázal venku – ale pes nebyl nikde k nalezení.

Malý pes byl bojovník

Pes, kterému pelíšek patří, nese jméno Squeakers, a je to desetiletý mix čivavy a jezevčíka. Ačkoliv se tedy nejedná o velkého psa, ukázalo se, že Squeakers se ničeho nebojí. Den poté, co rys z domu odešel, vrátil se pes domů, ovšem se velmi špatném stavu. Zjevně se dostal do potyčky s rysem a není jasné, jak se mu podařilo utéct. Skončil ale s hlubokými ranami na zádech, píše deník CBS News. Naštěstí ale majitel vzal svého psa okamžitě k veterináři, kde se o něj dobře postarali.

zdroj: The Guardian, People, CBS News