Želva krade muži z jezírka ryby. Dala se před ním na útěk, když ji chtěl chytit

Přidat na Seznam.cz

Jednou z nejlepších vlastností na domě je ta, že si můžete na zahradě vybudovat jezírko, vytvořit si tak oázu s okrasnými květinami a oblíbenými kapry koi. Špatnou zprávou je, že se vám jednoho dne mohou začít ztrácet ryby.

Záhadné mizení ryb

Lidé, kteří mají na svých zahradách jezírka, mohou po čase zjistit, že tyto vodní toky mohou působit jako lákadlo pro jiná zvířata, píše web A-Z-Animals. A těmi mohou být obyčejné ropuchy, mývalové nebo volavky.

Velkým překvapení tak pak je, když zjistíte, že na vaše ryby chodí želva. Tu totiž natočil muž jménem Zach, který má na Youtube vlastní kanál Catch Em All Fishing.

Želva se v jezírku zabydlela skoro na týden

Když muž objevil želvu, bylo téměř jasné, že ona může za to, že jeho ryby začaly náhle mizet. S brodící kombinézou a sítí v ruce byl Zach připraven chytit toto otravné zvíře. Želvu, která se nazývá kožnatka čínská, je těžké spatřit, protože díky svému zbarvení splývá s kameny.

Tyto želvy se živí převážně masem a svou kořist vyhledávají a usilovně pronásledují než jí uloví. Jelikož je tento druh želv také neuvěřitelně rychlý, Zach má trochu problém jí nejprve chytit. Nakonec se mu to ale s trochou trpělivosti podaří a muž pobízí želvu k tomu, aby se od jezírka odporoučela.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube