Dojemné video zachycuje psa, který běží za sanitkou, když je v ní odvážen jeho majitel

Přidat na Seznam.cz

Doktor jménem Igor Paiva Dias a jeho kolegové byli nedávno při práci v brazilské nemocnici svědky loajality a lásky v té nejčistší podobě.

Ta vyzařovala ze srdce tohoto velmi hodného psa jménem Mandraque. Poté, co majitel Mandraque onemocněl infekcí, byla k němu domů vyslána sanitka, aby ho převezla do nemocnice. Mandraque byl u toho a sledoval, jak záchranáři nakládají jeho majitele do vozidla, ale odmítal se od něj vzdálit.

Když sanitka odjela, Mandraque ji věrně následoval. Když sanitka dorazila do nemocnice, Mandraque byl stále za nimi. Když jeho majitele odváželi dovnitř, pes se usadil hned za dveřmi.

Mandraque však na svého majitele nemusel čekat dlouho. Pravidla nemocnice nedovolují vstup domácích mazlíčků, takže ošetřovatelé udělali úžasnou věc. Když byl majitel psa stabilizován, přesunuli ho ven, aby byl nablízku svému ustaranému pejskovi.

„Jakmile pes uviděl svého majitele na nosítkách, okamžitě vyskočil a začal ho olizovat ,“ řekl lékař pro web TheDodo.

Naštěstí byl Mandraqueův majitel již po několika hodinách uznán schopným propuštění z nemocnice. Opět byl naložen do sanitky a odvezen domů – a Mandraque se opět odmítl vzdálit. „Mandraque nechtěl nastoupit do sanitky, takže řidič dostal pokyn jet nízkou rychlostí, aby ho pes mohl následovat,“ řekl lékař. „Domů dorazili v pořádku.“

Zdroj: thedodo.com