Dron pomohl zachránit fenku zlatého retrívra, která byla pohřešována tři měsíce

Přidat na Seznam.cz

Po téměř třech měsících přežívání v coloradské divočině je fenka jménem Farrah zpět u svého majitele poté, co ji místní úřad šerifa vypátral pomocí dronu.

Farrah se ztratila po autonehodě

Tříletá Farrah utekla poté, co její auto mělo v červnu nehodu na dálnici č. 50. Následné každodenní pátrání, které vedla Farrahina majitelka jménem Taylor, nemělo příliš velký úspěch, píše DailyPaws. Pátrači po fence umisťovali na místo jídlo a pachové stanice spolu s vodou, ale nedařilo se jim ji chytit. Nejlépe se jim dařilo Farrah občas zahlédnout na bezpečnostních kamerách nebo z povzdálí. Do pátrání se pak zapojil úřad šerifa okresu Fremont. V neděli jeho tým pro sledování letadel vyslal dron vybavený infračervenou kamerou. Asi po deseti minutách Farrah našli.

Dojemné shledání s rodinou

Farrah se po 82 dnech znovu setkala se svou majitelkou, ale byla v hrozném stavu. Vážila jen polovinu své zdravé váhy. Jednu ze zadních nohou měla poraněnou v oblasti kyčle a kolene a bude jí muset být amputována.

Když si uvědomila, že jsem to já, běžela ke mně. Proskočila plotem z ostnatého drátu a později měla hlavu v mém klíně,“ řekla majitelka Farrah. „To, že přežila v podstatě tři měsíce v divočině, je zázrak.

Majitelka přivedla Farrah domů, když byla ještě štěně a její zesnulý manžel procházel léčbou rakoviny žaludku ve stádiu 4. Fena tak poskytovala vítané rozptýlení od jeho boje s rakovinou.

Zdroj: dailypaws.com, Youtube