Evakuace živočichů z ukrajinské zoo měla šťastný konec

Přidat na Seznam.cz

Válka dopadá i na zvířata. A to jak na volně žijící, tak i ta ze zoo. Web Nbc news přinesl dojemný příběh o záchraně lva a vlčice z ukrajinské zoo.  

Lev Simba a vlčice Akyla podstoupili čtyřdenní misi, při které byli evakuováni ze zoologické zahrady na Ukrajině a převezeni do bezpečí v Rumunsku. Podle skupiny na ochranu práv zvířat, která se na operaci podílela, byla tato mise velmi nebezpečná a ztížila ji i byrokracie bránící vstupu za hranice.

Dospělý lví samec a vlk šedý, kteří byli během nebezpečné cesty plně při vědomí kvůli nedostatku uspávacích prostředků, ale i přes všechny lapálie dorazili v pondělí do zoologické zahrady v Radauti v Rumusnku ze zoo v Záporoží na jihovýchodě Ukrajiny. Nyní jsou v bezpečné vzdálenosti od konfliktu a po čtyřech dnech strávených v klecích na korbě dodávky se obě zvířata ve středu v novém výběhu zotavovala z cesty a nabírala síly poleháváním ve stínu.

„Jestli něco tato válka přinesla, pak je to neuvěřitelná spolupráce mezi organizacemi,“ řekl Sebastian Taralunga ze skupiny na ochranu práv zvířat Animals International. Evakuace velkých zvířat byla možná díky úsilí a spolupráci několika skupin na ochranu práv zvířat a soukromých osob, včetně dvou mužů z Velké Británie, kteří dobrovolně vstoupili na Ukrajinu, aby zvířata zachránili a odvezli do bezpečí. Dramatický příběh se tak dočkal šťastného konce.

Zdroj: nbcnews.com