Gekon, Agama, Tilikva. Tři oblíbení ještěrčí mazlíčci k vám domů

Přidat na Seznam.cz

Zatímco psi, kočky a sladkovodní ryby jsou nejoblíbenějšími domácími mazlíčky, plazi jsou přítomni v mnoha milionech domácností. Pokud hledáte plaza, konkrétně ještěrku, jste na správném místě. Od agam po tilikvu s modrým jazykem, sestavili jsme seznam těch nejlepších ještěřích mazlíčků, které můžete přivítat ve svém domově.

Gekon

Afričtí gekoni tlustoocasí mohou žít více než 15 let. Nakrmte je hmyzem, jako jsou cvrčci a voskovky, a postavte jim misku s mělkou vodou. Aby byli tito gekoni v bezpečí, čistěte jejich stanoviště denně a provádějte důkladnější čištění každý měsíc.

Agama

Jsou to snadno ovladatelné ještěrky, které se mohou dožít až 10 let. Jedí hmyz, zeleninu a ovoce. Prospívají v horkých teplotách v rozmezí od 35 až 46,1 stupňů Celsia, ale stále se musíte ujistit, že mají neustále přístup k vodě.

Tilikva

Tato pomalu se pohybující ještěrka s modrým jazykem se živí šneky a rostlinami. Tento plaz je sice dobrým mazlíčkem, ale určitě ne vhodným pro začátečníka nebo dítě. Péče o něj je náročnější a vyžaduje mnoho zkušeností.

zdroj: Allanspetcenter, Qualitycage, Howstuffworks