Gepard si užívá masáž uší. Přede u toho stejně, jako běžná kočka

Přidat na Seznam.cz

Většina domácích koček a psů má ráda drbání za ušima a jejich masáž. Koho by ale napadlo, že stejný relax milují i divoké šelmy? Jak se sami přesvědčíte, minimálně tento gepard masáž uší opravdu miluje, přede u tohoto totiž stejně, jako běžná kočka.

Ušní masáž pro geparda

Gepard ve videu pravděpodobně není divoký, nebo přinejmenším je zvyklý na přítomnost lidí. Divoká šelma by člověku nedovolila, aby se s ní tak mazlila. Působivé ale je, že gepardí tvář jakoby opravdu říkala, že si masáž a drbání za ušima užívá.

Jak uvádí web Pictures of Cats, sama žena ve videu tuto formu relaxu nazývá gepardí masáž uší, a přinejmenším podle komentujících je jasné, že bez ohledu na velikost, gepard je pořád kočka, takže drbání za ušima miluje. Zajímavé také je, že ze všech druhů velkých divokých koček je právě gepard nejpřístupnější k lidem. Přeci jen, lev nebo tygr by takovou masáž odmítl.

Gepardí uši dokáží víc, než jen slyšet

Vysokorychlostním výkonům gepardů nepomáhají jen rychlé nohy a dlouhý ocas. Napomáhá jim i jedinečné vnitřní ucho, které těmto mocným predátorům umožňuje udržet rovnováhu během pronásledování kořisti, a to i v rychlosti 130 kilometrů v hodině. Tato výrazná a specializovaná anatomie vnitřního ucha odráží zvýšenou citlivost a rychlejší reakce na pohyby hlavy, uvádí web American Museum of Natural History.

zdroj: Instagram, Pictures of Cats, American Museum of Natural History