Hledáte nenáročného domácího mazlíčka pro děti? Co třeba křečík džungarský? Stačí mu pár zrníček směsi pro hlodavce a pro zpestření trošku nakrájeného jablka, lístek pampelišky nebo salátu

Přidat na Seznam.cz

Pozorujete u svého dítěte změny v chování v souvislosti se začátkem nových povinností? Jestliže vám připadá smutné nebo podrážděné a představa celého školního roku před sebou vaše dítě vůbec netěší, je třeba tomu věnovat pozornost a zjistit příčinu. Jedna z možností, jak mu pomoci se snáze vypořádat s napětím způsobeným školou, je pořídit si domů chlupatého mazlíčka.

Aby nový zvířecí člen rodiny přinášel především radost a nebyl zdrojem dalších starostí pro vás, rodiče, je důležité správně si vybrat, jaké zvíře si pořídíte. Pokud je vaše dítě ještě školkového věku, počítejte s tím, že veškerá starost bude na vás. Ideální je tedy vybrat takové zvíře, na jehož potřeby budete mít dostatek času, trpělivosti i financí. Je potřeba si uvědomit, že pořídit si zvířecího mazlíčka není záležitost jednoho týdne, ale zvíře může ve vaší rodině strávit dlouhý čas.

Existuje mnoho vědeckých názorů, poukazujících na fakt, že dětem prospívá mít domácího mazlíčka. V tomto mají psychologové jasno. Pokud dokážete dát zvířeti potřebné zázemí, vaše děti budou z jeho přítomnosti mít užitek. Kromě toho, že zvíře často funguje jako nejlepší kamarád, zmírňuje úzkosti, učí zodpovědnosti a posiluje v dětech sebevědomí.

Křeček je ideální startovní zvíře

Pokud nemáte zkušenosti s chovem zvířat nebo jsou vaše děti ještě malé, je vhodnější vybrat si drobnějšího a nenáročného domácího mazlíčka. Skvělou volbou jsou různé druhy křečků, například křečík džungarský. Na první pohled je velmi roztomilý a pokud se k němu dítě dobře chová, nemůže ublížit. Péče nepotřebuje mnoho. K nasycení mu stačí pár zrníček směsi pro hlodavce a pro zpestření trošku nakrájeného jablka, lístek pampelišky nebo salátu. Napáječka s vodou mu vydrží plná i několik dní. Pravidelně je potřeba vyměňovat podestýlku, aby bylo zvíře v čistotě a nevznikal zápach.

Křečík se dá velmi snadno ochočit a je s ním zábava. Jelikož je noční zvíře, očekávejte jeho největší aktivitu v noci. Velmi rád běhá v kolečku a zavrtává se do pilin. Ocení také různé prolézačky a úkryty. Jedna „nevýhoda“ by se na křečíkovi přece jen našla. Pokud plánujte spát ve stejné místnosti, počítejte s tím, že budete na noc jeho klec odnášet, abyste se vyspali.

Zdroj: rodicovo, zooo