Stádo buvolů se vrhne na tygra, který se rozhodl ulovit jejich druha

Přidat na Seznam.cz

Tygři jsou známí jako králové safari. Tyto pruhované kočkovité šelmy jsou těmi, na které, si žádná jiná divoká zvířata, dokonce ani celá stáda, netroufají. A mají k tomu dobrý důvod.

Tygr versus buvol

Tygři jsou vrcholoví predátoři, kteří si v minulosti smlsli i na primátech, lenochodech, levhartech, ale i krokodýlec. Při prohlídce safari se skupina turistů stala svědkem toho, jak se jedna z těchto nádherných šelem pokouší skolit mohutného buvola. Na videu, které si můžete prohlédnout níže, je vidět, jak se tygr vrhá na hřbet jednoho z buvolů. Oběť sténá, když ji tygr srazí k zemi a chystá se, že se stane jeho dalším pokrmem. Nakonec na pomoc přispěchá celé stádo buvolů.

Jak velký je dospělý buvol lesní?

Tygři jsou schopni skolit i větší kořist a je známo, že útočí na vodní buvoly, nosorožce, slony a krokodýly. Jak překonávají větší kořist? Jejich metoda spočívá v tom, že se jí zakousnou do krku a silnými předními končetinami ji strhnou k zemi. Tygr se do hrdla zakousne tak dlouho, dokud oběť nezemře udušením.

Buvol lesní neboli Syncerus caffer nanuns  je menší a lehčí poddruh buvolce afrického. Tito savci, známí také jako buvolci trpasličí, mohou vážit mezi 250 a 320 kg a jejich výška v koutku se pohybuje od 100 do 130 cm.

Tygři jsou však oportunističtí lovci, kteří zaútočí na jakéhokoli savce, ptáka, plaza nebo rybu, kteří by se mohli stát potravou. Přirozeně půjdou po tom, co je nejsnazší zabít, jako jsou zranitelná mláďata a mladá zvířata.

Zdroj: AZAnimals