Proč vás psi olizují?

Přidat na Seznam.cz

Víte, proč vás psi olizují? Zjistěte, co to znamená, když se psi olizují, a proč je pro majitele domácích mazlíčků důležité to vědět – od soli a náklonnosti až po alergie a úzkost, píše web Dogster.

Někteří lidé to milují. Někteří ho nenávidí. Všichni se ale ptáme: „Proč mě pes olizuje?” Porozumění řeči psího těla vám pomůže rozluštit, co to znamená, když vás pes olizuje, a konkrétněji, proč vás váš pes právě olizuje.

Asi nejzřejmějším důvodem, proč vás psi olizují, je snaha dostat z vás sůl nebo dokonce drobky jídla. Pravděpodobně jste si všimli, že váš pes se zdá být dychtivější vás olíznout, pokud jste zpocení. To proto, že mají rádi sůl obsaženou v potu. Psi také rádi olizují ruku nebo obličej těsně poté, co jste dojedli – jsou to skvělí uklízeči!

Co znamená, když vás pes olízne?

Štěňata olizují dospělým psům okolí tlamy na znamení uklidnění, což znamená, že je neohrožují. Některá štěňata a dospělí psi také olizují lidskou tvář jako projev náklonnosti. Psi, kteří se olizují z tohoto důvodu, budou mít měkké uvolněné tělo a vrtící se ocas.

Usmíření a lízání může být také důsledkem stresu. Psi, kteří nechtějí komunikovat, si mohou olizovat rty, olizovat jazyk nebo olizovat tlamu. Tito psi budou mít strnulé držení těla, budou nízko u země a budou mít stažený ocas. Po olíznutí se rychle vzdálí.

Co znamená, když vás psi nutkavě olizují? Nutkavé olizování je často známkou toho, že se děje něco zdravotního. Psi, kteří vás obsedantně olizují na jednom místě, mohou trpět celou řadou příčin, jako jsou alergie, horká místa nebo úzkost. Pokud jste svědky takového chování, je na místě návštěva veterináře.

Existuje mnoho důvodů, proč se psi olizují. Když se dozvíte více o tom, jak váš pes komunikuje jazykem, může to prohloubit vaše pouto a dokonce pomoci předcházet kousnutí psem tím, že rozpoznáte vystresovaného psa, který potřebuje zůstat sám.

Zdroj: Dogster, YouTube