Hlístice, nechutní parazité, kteří sají krev našich psů, nyní odolávají lékům

Přidat na Seznam.cz

Hlístice, nepříjemní parazité, kteří sají krev našich psů, se staly ještě větší hrozbou pro jejich zdraví. Zde je důvod, proč tomu tak je.

Obava byla potvrzena

Nový výzkum univerzity v americkém statě Georgia potvrdil to, o čem veterinární škola této univerzity poprvé informovala v roce 2019. Měchovci jsou nyní zřejmě odolní vůči třem základním lékům, které američtí veterináři používají k jejich likvidaci, píše web DailyPaws. Rozhodně to není dobrá zpráva, možná dokonce tak, aby některá štěňata nenavštěvovala společné prostory, jako je místní psí park. Existují však preventivní opatření, která mohou rodiče psů přijmout, a na obzoru je naděje na léčbu.

Co jsou měchovci?

Tito malí parazité ve tvaru háčků se přichycují na stěny střev našich psů a sají krev, což někdy způsobuje anémii, která může být životu nebezpečná, extrémní úbytek hmotnosti, průjem a slabost. Jakmile se hlístice dostanou do těla psa, páří se a kladou svá vajíčka do psí stolice. Když pes vyměšuje, mladí měchovci sestupují do půdy. Ostatní psi se nakazí, když červy pozřou nebo když se jim červi zavrtají do kůže. Měchovci ale mohou nakazit i nás lidi.

Jak můžete zabránit infekcím měchovci rezistentními na léky?

Hlístice odolné vůči lékům se nyní vyskytují v běžné populaci domácích zvířat, takže nejlepší způsob, jak udržet svého domácího mazlíčka v bezpečí, je v první řadě zabránit jejich expozici. Jak můžete zabránit tomu, aby se váš pes nakazil?

Pokud můžete, vyplatí se vyhnout jakýmkoli vysoce frekventovaným oblastem, kde se kromě psího parku mohou rozlézat psí výkaly. Ale pokud ne, je rozumné po každém výletu očistit psům tlapky. Můžete se také vyhnout místům, kde by se mohly vyskytovat výkaly toulavých zvířat, a budete chtít být důslední v udržování svého dvora bez výkalů, ať už jsou to výkaly vašich psů nebo ne. Sbírejte je a bezpečně likvidujte, abyste zabránili vajíčkům z napadených výkalů usídlit se na vašem dvoře.

Zdroj: dailypaws.com