Houstonská ZOO odchovává malou opičku pojmenovanou po zesnulé herečce Betty White

Přidat na Seznam.cz

Každý má rád outsidery, zvlášť když je to neuvěřitelně malé opičí mládě pojmenované po oblíbené herečce.

Obrovské a zároveň droubounké překvapení překvapilo zaměstnance ZOO

Chovatelé primátů v houstonské ZOO se dočkali nemalého překvapení, když šli zkontrolovat obyvatele svého opičince Goeldiho, píše web DailyPaws. Na větvi stromu ve výběhu se drželo úplně samo extrémně malé opičí mládě.
Většina opic Goeldiho, které pocházejí z Jižní Ameriky, se rodí s hmotností kolem 50 gramů a více, ale tento přírůstek vážil pouhých 34 gramů. Abnormálně malá, ale přesto tak roztomilá opička Goeldiho byla pojmenována „malá Betty“ podle zesnulé Betty White, oblíbené herečky a ochránkyně zvířat. Několik následujících měsíců bude Betty chována uměle pod neustálým veterinárním dohledem, aby se jí dostalo péče, kterou potřebuje k přežití a snad i k prosperitě.

Matka odmítá mládě

Po svém objevení se chovatelé okamžitě pokusili spojit malou Betty s její matkou Kylie, ale ta se k novorozenci nepřijala. V tu chvíli tým rozhodl, že potřebuje veterinární pomoc, a přemístil Betty, Kylie a otce jménem Opi do zvířecí nemocnice v ZOO. Právě tam bude Betty zpočátku trávit většinu času v klimatizovaném inkubátoru.
Bettyini rodiče zůstávají na klinice s ní v naději, že se s nimi mládě sblíží, až bude trochu větší.
Tým péče předpokládá, že umělý odchov Betty bude trvat více než tři měsíce, během nichž bude na dohled od svých biologických rodičů a budou spolu co nejčastěji. Tým doufá, že jakmile se Betty úspěšně spojí se svou rodinou, vyroste z ní zdravý dospělý jedinec a připojí se k tlupě opic.

Zdroj: dailypaws.com, Youtube