Hravé nosorožčí mládě poskakuje po silnici před zraky turistů

Přidat na Seznam.cz

Tohle je rozkošný okamžik, kdy novorozený nosorožec běží před těžkými kroky své matky a vypadá čile. Třiadvacetiletá žena jménem Robyn pořídila během výletu v jihoafrické buši snímky, na nichž mládě poskakuje a pózuje před fotoaparátem. Zatímco se jeho 1,8 tunová matka hrdě dívala, jak 42 kg mládě poskakovalo a kopalo kolem sebe, než se vrhlo na jednu slečnu a hosty, uvádí portál Popular.

Mládě se přiblížilo až na 1,5 metru k autu, než se otočilo a ustoupilo do křoví, přičemž hrdě frkalo na překvapené turisty. Žena objevila nosorožce na konci půldenní jízdy po safari. Při prvním pohledu na malého nosorožce byla v úžasu, krátce nato se hnala pro fotoaparát. Všechny hosty i ji pobavil a rozesmál. Samice nosorožce se začala prodírat po cestě od nich a malý nosorožec uháněl před ní.

Mnoho druhů nosorožců je ohroženo a tři z nich jsou skutečně klasifikovány jako kriticky ohrožené. Důvodem je především přetrvávající pytláctví, zejména kvůli jejich rohům. Nosorožci mají dva rohy, které mohou dorůstat délky až 150 cm, přičemž přední roh je výrazně výraznější než zadní. Samci i samice používají své rohy jako zbraně, první z nich při námluvách a proti predátorům, druhý k ochraně svých potomků.

Zdroj: kingdomstv.com, YouTube