Hroch zaútočil na 3 lvy překračující řeku

Přidat na Seznam.cz

Lvi jsou často označováni jako králové džungle. Z velké části je to pravda, protože jde o velmi dominantní a teritoriální zvířata a samozřejmě predátory od přírody. Jsou to neuvěřitelní lovci a neopouštějí svá území bez dobrého důvodu. Ale samozřejmě, stejně jako každé jiné zvíře – budou se muset pohybovat obtížným terénem a riskovat nebezpečná setkání. Zvlášť, když to jejich okolnosti vyžadují.

Tato lví smečka se pokoušela překonat přeliv Selinda v Botswaně. Jasně si uvědomovali hrochy kolem sebe, ale očividně cítili potřebu dostat se na druhou stranu řeky. Jakmile lvi začali překračovat řeku, uvědomili si, že jsou nyní v neprobádaných vodách. Tyto vody si již ve skutečnosti dělali teritoriální hroši.

Hroši jsou také velmi teritoriální a také známí jako velmi nebezpečná zvířata – zvláště když se člověk dostane příliš blízko k vodě. Jediný hroch si dal za úkol dostat tyto lvy z vody. Ne nutně jíst nebo dokonce těžce zranit lva. Jen proto, aby bylo jasné, že ve svém domově nevítají nezvané hosty.

zdroj: Latest Sightings