Muž z Georgie na procházce natočil hada, jak požírá většího hada

Přidat na Seznam.cz

Muž narazil při procházce pro poštu na hada, který požíral jiného, většího hada. Dvaaosmdesátiletý obyvatel Haddocku spatřil korálovku, jak požírá jedovatého chřestýše. Muži se podařilo pořídit záznam této události, uvádí portál Newsweek.

Na videu je vidět spodní polovina chřestýše, která vyčnívá z tlamy korálovky, tedy užovkovitého hada. Některé druhy korálovek postrádají klasické pruhy kolem těla a jsou spíše skvrnité. Mohou se plést s různými dalšími druhy užovek, ale korálovky mají hladké šupiny a nerozdělený anální štítek. Měří od 40 cm po téměř 2 metry.

Korálovka ve videu pokračuje v pohybu čelistí kolem těla chřestýše a polyká ho celého. Potrava korálovky se běžně skládá z králíků, hlodavců, obojživelníků, želvích vajec, ještěrů a jiných hadů – dokonce bylo pozorováno, že požírají příslušníky svého druhu. Jsou proslulí svou schopností překonat a sežrat jedovaté hady, jako je například chřestýš lesní.

Korálovky nejsou jedovatí a svou kořist usmrcují ovíjením. Jedovaté druhy jsou schopni chytit úderem a uchopením kořisti za hlavu. Had se pak kolem kořisti ovíjí a stahuje, než ji celou a hlavou napřed spolkne. Korálovky jsou odolné vůči jedům, které by člověka zabily. Jed zmijí, měděnců, bavlníkových hadů a chřestýšů tomuto druhu nevadí. Mohou chrastit ocasem a kousat, pokud se cítí vyprovokováni, ale obvykle jsou to poměrně krotké druhy a někdy jsou chováni jako domácí mazlíčci.

Zdroj: newsweek.com, Facebook, cs.wikipedia.org