I kočky mohou trpět inkontinencí. Jak se o pomočující se kočku postarat?

Přidat na Seznam.cz

Kočičí inkontinence může být pro majitele domácích mazlíčků znepokojivým a nepříjemným utrpením, ale určitě z toho neobviňujte svou nebohou trpící kočičku, která opravdu nemůže ovlivnit, co se děje. Místo toho se jí snažte pomoci.

Co je kočičí inkontinence?

Příznaky kočičí inkontinence jsou téměř totožné s těmi lidskými. Jedná se o únik moči nebo ztrátu kontroly nad stolicí, píše DailyPaws. Když vaše kočka vědomě čůrá nebo kaká mimo záchodovou mísu, ještě to neznamená to, že je inkontinentní. Může se potýkat s onemocněním ledvin, zánětem močových cest nebo cukrovkou.

Mezi příznaky inkontinence koček například patří to, že vaše kočka čůrá ve spánku nebo jí při chůzi vylézají bobky ze zadní části těla.

Péče o inkontinentní kočku a její léčba

Chcete-li pomoci kočce, která má problémy s tím, aby sama chodila na záchod, zjistěte si u vašeho veterinárního lékaře, co je exprese močového měchýře nebo tlustého střeva. Váš lékař vám poradí, jak vaší kočičce pomoci vyprázdnit močový měchýř. V nejzákladnějším případě jde o nalezení a vyvinutí co nejmenšího tlaku, aby se moč vytlačila.

Neexistuje žádný lék, který by inkontinenci vyléčil, ale existují léky, doplňky stravy a krmivo, které mohou stolici zpevnit nebo změkčit.

Vytvoření pohodlnějšího domova

Můžete začít tím, že do svého domova přidáte více stelivových boxů, aby měla kočka více možností chodit na záchůdek. Budete si také muset zvyknout na pravidelné koupání kočky.

Pak už jde jen o to, aby se váš domov snadno uklízel, když s vaše kočka nedobrovolně uleví. To znamená mít k dispozici další pratelné kočičí pelíšky a deky. Ty umístěte nejen na nábytek, ale i na okenní parapety. K vyčištění mnoha nehod postačí standardní roztok půl octa a půl vody, jinak se při úklidu po kočce ujistěte, že používáte čisticí prostředek vhodný pro kočky.

Inkontinence je jistě problém, ale v některých případech se vaše kočka bude moci stále pohybovat a hrát si jako normálně, takže jí pomozte žít co nejlépe.

Zdroj: dailypaws.com, Youtube