Růžoví delfíni: Poznejte mýty o napůl rybě, napůl chlapci

Přidat na Seznam.cz

Delfíni nemusejí být nutně šedí, nebo téměř bílí. Existují totiž i odchylky, které jen tak v televizi neuvidíte! Podívejte se na tyto nevšední růžové delfíny, které najdete jen na vzácných místech.

Delfíni mimo moře

Růžoví delfíni se liší od svých příbuzných i v dalších věcech, než jen v barvě. Žijí totiž v řekách, nikoli v mořích. Podle některých zdrojů by se měli tito delfíni vyskytovat například v povodí Amazonky, a ačkoliv vypadají jako roztomilé bájné bytosti z pohádek, ve skutečnosti nemají ve svém přirozeném prostředí nepřátele. Dokonce i obávané piraně, které děsí mnoho lidí, jsou pro tyhle delfíny jen součástí jídelníčku.

Napůl ryba, napůl muž

Nepředstavujte si ale mořské panny, ani šupinaté chlapce pod hladinou. K těmto delfínům se totiž váže jiná pověst. Indiáni totiž věří, že růžoví delfíni se v noci mění na krásné, mladé chlapce, kteří svádějí tamní dívky. Ráno ale chlapec opět zmizí v podobě delfína. Tihle lamači dívčích srdcí se ale nesmějí zabíjet, protože to může přinášet smůlu. Navíc pokud se jim podíváte do očí, mohou vás potkat děsivé noční můry.

Věděli jste?

Tihle delfíni jsou plní záhad. Věděli jste například, že se rodí černí? Postupem času ale blednou, mění se na narůžovělé, šedé nebo krémové. Zároveň ale mohou být barvy kombinované a delfín tak může mít šedý ocas a růžovou hlavu.

zdroj: abicko, zabaci, balzarova