Jak na dlouhověkost? Pět tipů pro delší život vaší kočky

Přidat na Seznam.cz

Chcete, aby vaše kočka žila co nejdéle? Zde se dozvíte, v čem spočívá tajemství kočičích seniorů, a co můžete udělat pro prodloužení délky života vašeho mazlíčka.

Kočky obvykle dosahují věku mezi 12 a 16 lety. Stále však existují takové, které se dožívají věku 18, 20 nebo dokonce více než 20 let! Cat News pro vás sestavil pět základních rad, kterými se řídit, pokud chcete své kočce zajistit co nejdelší život.

1. Pozor na optimální tělesnou hmotnost

V dnešní době je stále více koček považováno za příliš tlusté! Studie prokázaly, že průměrná délka života zvířat s nadváhou se zkracuje v průměru o dva roky.

2. Zajistěte dostatek pohybu

Zejména kočky žijící uvnitř často trpí nedostatkem pohybu. Hraní a pohyb mají obrovský vliv na délku života koček!

3. Nepodceňujte zuby

Zuby hrají často podceňovanou roli v celkovém zdravotním stavu psů a koček. Problémy se zuby a nezjištěná bolest vedou k tomu, že zvíře se snaží tuto část těla šetřit, a proto méně jí. Věnujte tedy kočičím zubům dostatečnou pozornost a nezapomeňte na pravidelné prohlídky u veterináře.

4. Kvalitní výživa je základ

Typ krmiva, které kočka konzumuje, obvykle úzce souvisí se stavem jejích zubů. Kvalitní krmivo pro kočky je proto základním stavebním kamenem pro dlouhý a zdravý život koček. Že je kvalitní krmivo blahodárné pro celkový zdravotní stav a má tak pozitivní vliv na délku života, asi není třeba zdůrazňovat.

5. Zjistěte příznaky, jako je průjem, zvracení a ztráta chuti k jídlu, již v raném stádiu

Průjem, zvracení a nechutenství patří mezi nejčastější zdravotní problémy koček. Pokud se stanou každodenním společníkem, měl by postiženou kočku důkladně vyšetřit veterinární lékař.

Zdroj: cat-news.net