Sledujte: Gepardí mládě se poprvé setkává se svým nejlepším přítelem štěnětem

Přidat na Seznam.cz

Tady je pár gepardích mláďat a štěňat, která vám udělají dobře na duši! Zoo a botanická zahrada v Cincinnati v Ohiu (USA) nedávno představila dvouměsíční gepardí mládě jménem Rozi a tříměsíční štěně z útulku jménem Daisy. Osamělá gepardí mláďata potřebují kamarády, aby se zbavila úzkosti, a štěňata jsou dokonalým řešením.

Na videu níže si hrají a vzájemně se okukují. Daisy štěká a Rozi štěbetá. Ačkoli se z nich nestávají zrovna rychlí přátelé, je to krok v důležitém procesu, jak z nich udělat společníky. Chovatelé je budou i nadále pomalu seznamovat, dokud se jejich pouto nestane pevným.

Roziina matka se o ni v Safari pro divokou zvěř v Oregonu nestarala, což se může stát, když má gepardí máma jen jedno mládě místo více. Proto byla Rozi převezena a je ručně odchovávána v Cincinnati. Zatímco lidé jí mohou dodávat jídlo a hračky, gepardi potřebují socializaci. A k tomu je tu právě pes společník! Daisy bude fungovat jako sourozenec, budou se spolu celý život přetahovat a tulit.

Cincinnatská zoo je pouze jedním ze zařízení pro volně žijící zvířata, které úspěšně páruje gepardí mláďata a štěňata. Tato přátelství můžete osobně vidět také v Zoo a Safari Parku v San Diegu, Zoo Dallas a v několika dalších. K párování gepardích mláďat se štěňaty dochází stále častěji, protože výhody jsou zřejmé. V Cincinnati už jsou doma gepard jménem Kris a pes jménem Remus, kteří se přátelí od mládí a dělají spolu téměř všechno.

Gepardi a psi, kteří si spolu hrají a podřimují, jsou mnohem roztomilejší způsob, jak si zajistit spokojenost geparda, než ti gepardí roboti nebo padouch Wonder Woman. Jen se podívejte na ten malý obličej!

Zdroj: Nerdist