Nejvěrnější psi všech dob. Nejslavnější příběhy psí věrnosti

Přidat na Seznam.cz

Díky takovým příběhům se na nejvěrnější psy světa jen tak nezapomene.

1. Pes Hachiko

Když si tokijský univerzitní profesor adoptoval japonského akitu Hačiko, nemohl tušit, že oddanost jeho věrného společníka překoná i smrt jeho opatrovníka. V den, kdy profesor náhle zemřel v práci na krvácení do mozku, byl Hačiko jako každý den na nádraží a čekal, až jeho páníček vystoupí z vlaku, píše portál Rover. Jenže páníček nikde. Hachika to však neodradilo. Následujících deset let se pes každý den vracel na nádraží a hledal svého milovaného přítele.

2. Pes Zander

Zanderův opatrovník John Dolan byl už dva týdny mimo domov, když se tento míšenec huskyho rozhodl vzít věci do vlastních tlapek. Jedné noci vyklouzl zadními dveřmi svého newyorského domu a šel dva kilometry přes potok a dálnici do nedaleké nemocnice, kterou nikdy předtím nenavštívil. Pes nemohl vědět, že se Dolan zotavuje na lůžku uvnitř. Zaměstnanec nemocnice psa zadržel a dostal ho zpět do rodinného domu, ale Zander si cestu o několik dní později zopakoval znovu. Naštěstí byl Dolanův pobyt v nemocnici krátký, a tak se brzy zase šťastně shledali.

3. Pes Bobbie

Na výletě v roce 1923 napadli tři místní psi skotskou kolii rodiny Brazierových, zázračného psa Bobbieho. Bobbie před agresory utekl a schoval se tak dobře, že když nastal čas odjezdu, nebyl nikde k nalezení. Zničená rodina byla nucena svého milovaného psa opustit a nakonec se vrátila domů do Silvertonu v Oregonu. O šest měsíců později však rodinu čekalo sladké překvapení. Po ujetí více než 2 500 km a překonání mrazivých zimních podmínek byl Bobbie doma. Cesta zázračného psa Bobbieho proslavila a při jeho smrti v roce 1927.

Zdroj: rover.com