Jak pracovat z domu, když máme psa?

Přidat na Seznam.cz

Svět se stále více digitalizuje a stále více lidí může dělat svou práci mezi čtyřmi stěnami doma. Tímto způsobem pracují administrativní pracovníci v domácí kanceláři, na volné noze.

Kvůli současnému koronaviru nyní ještě více lidí pracuje na dálku ve svých domovech. Pokud pes patří do rodiny, může být práce z domova výzvou pro ty, kteří na to nejsou zvyklí. Pes s trochou dobrého plánování je však v domácí kanceláři skutečným dárkem. Seznamte se s našimi tipy, jak být se svým domácím mazlíčkem v naprosté relaxaci po celý pracovní den.

Dobrý začátek dne
Budete muset pracovat z domova, kde žije živý pes. Jak začít den, aby všechno šlo dobře? Ze správnou procházkou se psem! Pouze fyzicky nakrmený pes je klidný a spokojený pes. Skvělým začátkem dne home office bude také běh se psem, pokud je naučený. Pak stojí za to připravit zdravé jídlo, pro vašeho domácího mazlíčka i pro sebe! Vzduch a pohyb vám poskytnou motivaci a soustředění v práci a váš pes se trochu unaví. Organizované ráno by se samozřejmě nemělo vztahovat pouze na zaměstnance domácí kanceláře. Za současných okolností však buďte velmi opatrní, když jste venku, vyhýbejte se přeplněným místům.

Útulné místo na spaní
Útulná, měkká a teplá postel je pro psa stejně důležitá jako pohodlná kancelářská židle pro vás. Zkuste si psa naučit na to, že mu není dovoleno přistupovat na vaše pracoviště, a jeho pelech je místem odpočinku, kde se zase nepřibližujete vy. Postarejte se o pohodlné polštáře a teplé přikrývky pro psa. Pokud má váš domácí mazlíček obvykle velmi ostražitý spánek, umístěte pelech na místo méně navštěvované členy domácnosti, daleko od často otevřených dveří, protože by ho to mohlo probudit a vyvolat štěkání. Pes samozřejmě nebude trávit osm nebo devět hodin ve pelechu.

Bezpečnost pejska
Zejména u štěňat a mladých psů by se měli ujistit, že jsou vždy v bezpečí. Kabely připojené k napájení jsou pro psa životu nebezpečné! Pokud je to možné, zkuste je všechny spojit na jednom místě a obalte kolem něj kryt kabelu. Všechny zákoutí za stolem nebo tiskárnou, kde jsou umístěny kabely, by měly být pro psa zakázány zóny. Nebezpečí mohou být také koše, které obvykle stojí pod stolem bez víka. Nos psa okamžitě vytrhne něco zajímavého a nemusí být v koši nutně bezpečné, takže na něj dejte pozor.

Přestávka na oběd – vezměte psa na procházku
Práce z domova často znamená větší flexibilitu. Takže si můžete naplánovat přestávky na oběd flexibilněji! Pokud nebylo dopoledne dost času na procházku se psem, udělejte to hned teď. Pokud žijete v blízkosti parku nebo lesa, skvělé! Perfektním doplňkem dlouhé procházky se psem bude trochu psího sportu, například flyball. Díky tomu bude pes nejen fyzicky, ale také duševně nakrmen.

Je home office se psem pro vás tedy správná volba?