Jak se starat v zimě o psí packy?

Přidat na Seznam.cz

Jako majitelé psů víte, že péče o tlapky je klíčem k tomu, aby byl váš chlupatý přítel spokojený. Víte, že je důležité pravidelně kontrolovat, ošetřovat a chránit jejich tlapky. Ale jak je to s ochranou tlapek vašeho psa ve sněhu? V zimě jsou psí tlapky obzvláště zranitelné. Stejně jako my, i psi jsou citliví na chlad. Vystavení studenému vzduchu, dešti a sněhu může způsobit popraskání tlapek a suchou, svědící kůži. Dále jsou tu věci jako led, chemické látky a tající soli, které mohou vašemu psovi ublížit, informuje web Tractive. Dobré je, že vám můžeme ukázat, jak chránit psí tlapky ve sněhu a v zimě.

Ubližuje sníh psím tlapkám?

Je to složité. Zimní období může kromě sněhu přinést i některá rizika pro psí tlapky, na která je dobré si dát pozor. Před těmito potenciálními nebezpečími budete chtít tlapky svého psa chránit: nízké teploty a omrzliny, toxické chemické látky na ulicích, sůl, která rozpouští led, ostrý led, předměty ukryté pod sněhem.

Způsoby, jak chránit psí tlapky ve sněhu a v zimě

Sůl používaná k tání ledu na silnicích a chodnících není šetrná k psím tlapkám a příjemné zimní procházky se mohou stát vyloženě nebezpečnými, pokud váš pes začne olizovat chemikálie z prostředků na tání ledu.

V každém případě můžete svému psovi zajistit větší citlivost tlapek pravidelným dodržováním tohoto jednoduchého postupu ve 4 krocích.

Pravidelná péče

Nejprve se ujistěte, že jsou tlapky vašeho psa připravené na zimu. Dobrá péče je pro zdravé tlapky v zimě nezbytná. Dlouhosrsté psy zastřihávejte, aby kousky ledu, krystalky soli nebo chemikálie tající na ledu hůře zasychaly a ulpívaly na jejich kůži. Při úpravě tlapek dbejte na zvláštní péči a zastřihávejte všechny nadbytečné chlupy rostoucí na tlapkách.

Pravidelné čištění

Ať už se pohybujete po městě nebo na venkově, vyhnout se v zimě soli na silnicích, která se rozpouští, je téměř nemožné. Proto nezapomeňte svému psovi očistit tlapky, jakmile se vrátíte domů. Teplá voda a hadřík by měly stačit. Pak se samozřejmě ujistěte, že váš pes nezůstane mokrý příliš dlouho. Osušte svého chlupatého přítele ručníkem a nechte ho sedět u krbu, pokud ho máte.

Zvlhčujte psí tlapky

Mnozí z nás potřebují v zimě trochu více zvlhčování a používají krémy, pleťové vody a hydratační přípravky, aby si udrželi jemnou a zdravou pokožku. Našim chlupatým přátelům to může prospět také! K ochraně psích tlapek ve sněhu použijte balzám na tlapky zakoupený v obchodě, například krém s vitaminem E1.

Dávejte pozor na chlad

Je dobré si uvědomit, že pokud je počasí příliš chladné pro vás, je pravděpodobně příliš chladné i pro vašeho psa. Naši chlupatí společníci by měli v zimních měsících zůstávat co nejvíce doma a nikdy by neměli být ponecháni sami v dopravních prostředcích, když je opravdu chladno.

Dávejte pozor na svého psího kamaráda

V zimním období se snažte o tlapky svého psa pečovat stejně jako o své vlastní. Když jsou nohy studené, bolavé a s puchýři, může být nepohodlí opravdu velké. Váš pes se cítí stejně. Věnujte pozornost chování svého psa a zkontrolujte, zda nejeví známky nepohodlí nebo trápení. Prokažte svému psovi v zimě trochu lásky tím, že se budete dobře starat o jeho tlapky.

Zdroj: tractive.com