Jak vybrat vodítko a obojek pro psa? Pár rad začínajícím pejskařům

Přidat na Seznam.cz

Vodítko nebo obojek pro psa dnes můžete s klidem vybrat i na internetu, už nemusíte chodit do kamenné prodejny a trávit čas ve frontách nebo se trápit nedostatečným výběrem. Pokud chcete ale vybrat vodítko nebo obojek pro psa online, měli byste se znát pár základních rad. Začněme obojky pro pejsky.

Výběr obojku pro psa

Při výběru záleží, zda-li chceme obojek pro štěně či dospělého psa, je tedy potřeba zvážit délku a šířku. Dobrý prodejce psích potřeb má na svém e-shopu uvedené rozměry obojků. U obojků pro pejsky je ale důležité všímat si jedné věci: obojek by neměl mít etiketu nebo štítek, který by mohl pejska škrábat či mu způsobovat svědění na krku. 

Výběr vodítka pro psa

Při výběru záleží k jakému účelu vodítko potřebujeme. Většinou potřebujeme vodítko klasické délky 120 cm, které umožní pejskovi vstup na trávník a menší odstup. Tato délka vodítka je vhodná i pro výcvik psa. Jsou ale také vodítka nastavitelná, kdy můžeme délku vodítka regulovat přepínáním karabiny a vodítko může mít 2 metry i méně. Zajímavou alternativou jsou také lanové vodítka pro psy, protože mají vysokou pevnost a životnost.

Výběr barvy vodítka a obojku záleží na našem vkusu, či zda-li máte fenku nebo pejska. 

Pár tipů z e-shopu Hafco.cz

Pro psí holky:

Pro psí kluky:

E-shop Hafco.cz

HAFCO

HAFCO je český výrobce kvalitních obojků a vodítek pro psy.

Instagram: https://www.instagram.com/hafco.cz/

Facebook: https://www.facebook.com/Hafcocz-113117303753163/