Jak zjistit, zda váš pes snědl něco toxického?

Přidat na Seznam.cz

Existuje mnoho toxinů, rostlin, chemických látek nebo potravin, které mohou být pro vašeho psa jedovaté. Běžné příčiny otravy u psů se mohou nacházet ve vaší koupelnové skříňce, na dvorku, ve zkaženém jídle, které pes zhltne na procházce, a v lidském jídle ukradeném z kuchyňské linky nebo spadlém z kuchyňského stolu.

Bez ohledu na to, o jaký toxin se jedná nebo odkud pochází, zde je popis toho, co byste měli vědět, abyste si všimli možných příznaků otravy a podnikli rychlé kroky, které vašemu psovi pomohou přežít, píše web DailyPaws.

Kromě znetvořené rostliny, prázdné láhve nebo chybějícího krmiva existuje mnoho klinických příznaků, které mohou naznačovat, že váš pes snědl toxické krmivo, chemickou látku, jedovatou rostlinu nebo zkažené krmivo. Následující seznam není úplný, ale poskytuje vám obecnou představu o běžných příznacích.

Mezi nejčastější příznaky patří zvracení, průjem, deprese a záchvaty. V závažných případech může požití jedovatých rostlin vést k selhání jater, ledvin a kardiovaskulárním problémům.

Klinické příznaky otravy u psa mohou zahrnovat:

Gastrointestinální příznaky: zvracení, průjem, extrémní slinění, ztráta chuti k jídlu a nevolnost nebo suché dýchání.
Vnitřní krvácení: projevuje se bledými dásněmi, zrychleným tepem, vykašláváním nebo zvracením krve, slabostí nebo letargií, pádem nebo zhroucením psa.
Selhání ledvin: zvýšené nebo snížené močení, zvýšené pití a také nechutenství, zvracení nebo průjem.
Selhání jater: žluté dásně, abnormální nebo tupé chování a také dehtovitá stolice, zvracení, průjem nebo kolaps v důsledku nízké hladiny cukru v krvi.

Zdroj: dailypaws.com