Jak bezpečně najít kočce nejvhodnější domov

Přidat na Seznam.cz

Někdy věci prostě nevyjdou. A to se může týkat i života, který jste si naplánovali se svou kočkou. Pokud jste dospěli do tohoto bodu, je čas zvážit, zda kočku nevrátit zpět. Poradíme vám, jak bezpečně najít kočce nový domov.

Důvody se mohou různit

Možná se vaše kočka dostala do problémů s chováním, které se vám nepodařilo vyřešit, nebo jste přijali novou práci, která vyžaduje více cestování, píše DailyPaws. Možná má dítě nebo partner ve vaší domácnosti silnou alergii.

Návrat zvířete není nikdy snadné rozhodnutí. Může to být jedno z nejvíce srdcervoucích a stresujících období, kterými může člověk a jejich dosavadní mazlíček projít.

Nalezení nového domova pro vaši kočku je až poslední možností

Ačkoli je špatné chování kočky jedním z nejčastějších důvodů, proč se lidé rozhodnou pro nový domov, měli byste se pokusit tyto problémy vyřešit. Alespoň udělat to, co je ve vašich silách, než začnete hledat nový domov.

Kočky jsou velmi citlivé, takže k odstranění problémů s chováním může stačit sebemenší změna. Zdravotní problémy, například infekce močových cest, se mohou projevit také škrábáním nebo značkováním. Když řešíte problém s chováním, vždy začněte veterinární prohlídkou.

Možnosti návratu kočky do nového domova

Pokud je přesídlení do nového domova jedinou možností, nejlepší možností je dát kočku příteli nebo členovi rodiny. Znáte je, takže si můžete být jisti, že budou pro vašeho mazlíčka dobrými majiteli.

Druhou nejlepší možností je darovat kočku záchranné stanice. Ty však často získávají kočky z okolních útulků, takže jsou plné.

Zbývá tedy poslední možnost, a to dát kočku cizímu člověku. Proces hledání nového domova může trvat od několika dnů až po měsíce, takže byste měli začít hledat vhodného majitele co nejdříve. Ujistěte se také, že má vaše kočka aktuální všechna očkování, a informujte potenciálního nového majitele o všech zdravotních problémech nebo problémech s chováním.

Začátky mohou být krušné

Bohužel, proces návratu do nového domova bude pro kočku pravděpodobně těžký. Bude žít na zcela cizím místě, a proto bude chvíli trvat, než si zvykne.

Pokud můžete, je dobré vzít kočku do jejího potenciálního nového domova na zkoušku. Pokud se objeví nějaké červené vlajky, můžete začít hledat jinde.

Po příchodu do nového domova se vaše kočka může týden nebo déle schovávat, ale to je normální. Buďte trpěliví. Ještě než se kočka dostane do nového domova, prověřte si nového majitele.

Přemístění kočky nebývá snadné. Trpělivost a plánování vám však mohou pomoci zajistit, aby vaše kočka našla cestu do milujícího domova, který bude vyhovovat jejím potřebám.

Zdroj: dailypaws.com