Tento zvědavý papoušek je jako chůva. Jako by dítěti zpívala ukolébavku a nechybí ani pusinky

Přidat na Seznam.cz

Ptáci jsou zvědaví a rádi si věci prověřují. Tyto vlastnosti jim umožňují přizpůsobit se rychle se měnícímu prostředí. A překvapivě je tyto stejné vlastnosti mohou občas přiblížit i lidem. Skvělým příkladem jsou korely. Tento druh má opravdu jemnou povahu, která z nich dělá skutečně milující mazlíčky. A tato konkrétní korela to dokazuje.

Korela jako chůva

Korela ve videu se s pobavením dívala na dítě. Po chvíli nebyla schopná odolat nutkání a přiblížila se k dítěti, aby ho několikrát „políbila“ na nos. Pak najednou pták začal cvrlikat. Je to, jako by dítěti zpíval ukolébavku. Píseň korely byla jemná a příjemná pro uši a pomáhala dítěti usnout.

Dítě pak skutečně spalo lépe a bylo klidné. Snad je to proto, že tito malí papoušci jsou od přírody mírumilovní, jemní a přátelští. A jak sami vidíte, nejsou to jen skvělí domácí mazlíčci, ale také fungují jako náhradní chůva.

Milá a vřelá povaha těchto menších ptáků je také důvodem, proč patří mezi nejoblíbenější druhy u nás. Překvapivě vás ani neklovnou a nedělá jim problém žít vedle dalších zvířat, nebo malých dětí.

zdroj: PrimeDeltaDeals