Jdete na toaletu nebo do koupelny a vaše kočka je vám v patách. Proč vás neustále pronásleduje?

Přidat na Seznam.cz

Pokud se vám zdá, že je za vámi vaše kočka pořád chodí jako ocásek, nejste v tom sami. Mnoho koček následuje své majitele všude, kam jdou, ale důvody tohoto chování vás možná překvapí.

Vaše kočka si užívá vaši společnost

Po tak dlouhém životě mezi lidmi si kočky vytvořily opravdové a jedinečné pouto se svými lidskými pečovateli, píše DailyPaws. Vaše kočka ráda tráví čas se svým oblíbeným člověkem a zajímá se o věci, které děláte, zejména v těch částech dne, kdy možná děláte něco víc než jen sedíte na gauči a sledujete svůj oblíbený seriál, například když vaříte večeři nebo perete prádlo. Tyto činnosti jsou pro vašeho kočičího kamaráda mnohem zajímavější než sledování vašeho zírání na obrazovku.

Vaše kočka potřebuje pozornost

Vaše kočka může zjistit, že nejlepší způsob, jak vás přimět, abyste ji pohladili, pohráli si s ní nebo se s ní podělili o chutnou svačinku, je dát o sobě vědět a to včetně sledování každého vašeho kroku. Ujistěte se, že každý den poskytnete své kočce lásku a náklonnost, abyste zajistili, že váš kočičí společník zůstane šťastnou a zdravou kočičkou.

Místa, kam chodíte, nabízejí vůně a zábavu

Není žádným tajemstvím, že všude, kde jsou toalety a sprchy, jsou i pachy. Vaše kočka je znalec pachů a zejména koupelna nabízí mnoho zajímavých vůní, které podněcují její kočičí instinkty. Pokud navíc vaše kočička miluje dobré chladné místo na ležení a neobvyklá místa, koupelna se rychle stane kočičím hřištěm nebo relaxačními lázněmi. Kočky také považují vaši kuchyň, prádelnu a ložnici za místa plná vůní, které potřebují prozkoumat, a her, které si potřebují vyzkoušet.

Vaše kočka potřebuje změnu stravy

Pokud vaše kočička hodlá číhat za každým vaším krokem, možná se vám snaží sdělit nějakou potřebu. Kočky jsou vynikající komunikátoři a chovají se podobně jako batolata. A stejně jako batolata je snídaně, kterou jste jim dali, nemusí uspokojit. To by mohlo být ukazatelem toho, že vaše kočka potřebuje změnit stravu. Samozřejmě je důležité, abyste kočku nepřekrmovali, protože obezita u kočkovitých šelem může vést k závažným zdravotním problémům.

Vaše kočka se cítí nemocná

Kočky mohou svým tělem vyjádřit nejrůznější věci, ale kočka, která může být nemocná nebo se cítí nadměrně stresovaná, může zintenzivnit pohyby těla a chování. Může se jednat například o to, že vás všude následuje nebo se snaží zůstat co nejblíže u vás. Pokud se vám zdá, že vaše kočka chce být ve vaší blízkosti neobvykle intenzivně, zdá se být rozrušená, když bez ní opustíte místnost, nebo neustále sleduje každý váš pohyb, je čas domluvit si schůzku s veterinářem nebo veterinárním behavioristou, aby se vyloučily jakékoli zdravotní problémy nebo problémy s chováním.

Zdroj: dailypaws.com, Youtube