Jestřáb se po ulovení hada v mžiku proměnil z dravce v kořist

Přidat na Seznam.cz

Pokud si myslíte, že připravit večeři pro rodinu je těžké, podívejte se, co se stalo tomuto jestřábovi. Zrovna když si myslel, že má k jídlu něco chutného, hada, kterého právě ulovil, karty se v mžiku obrátily.

Vzhůru na večeři

Video začíná tím, že jestřáb chytil hada. Poblíž je několik přihlížejících, jeden z nich má silné rukavice a zjevně ví, jak s těmito divokými zvířaty zacházet, píše A-Z-Animals.

Jeden z mužů hada od jestřába odvíjí, ale ten ho nepustí. Muž se sle nemíní opeřence jen tak vzdát.

„Ne, to není chřestýš,“ říká muž, který je nejblíže ke kameře. Před manipulací s jakýmkoli druhem zvířete je důležité vědět, s jakým druhem máte co do činění.

Manipulace s chřestýšem mohla být pro jestřába nebo lidi velmi nebezpečná kvůli jeho jedovatému uštknutí.

„No, pták po tom hadovi očividně šel,“ řekne další. Je zřejmé, že muži jsou obeznámeni s koloběhem života a nikdo z nich nevypadá zdrceně nad osudem plaza.

Kdo je vlastně kořist?

Když se lidé dále snaží zasáhnout, uvědomí si, že had je omotaný kolem jestřábí nohy. Jestřáb leží na zemi s roztaženými křídly a je bezmocný. Je možné, že jestřáb je stejně překvapený jako lidé v okolí z toho, jak celá událost dopadla.

Muži, který s hadem manipuluje, se nakonec podaří hada z jestřábí nohy vymotat. Jakmile je volný, jestřáb vzlétne. Muž mu zatleská, ale had není příliš rád, že jeho snaha byla zmařena.

„Radši zalez,“ říká muž hadovi.

Je normální, že hadi útočí na ptáky?

Zatímco mnoho hadů na ptáky zaútočí, pokud k tomu dostanou příležitost, je vzácné, aby se hadi pokusili ulovit a sežrat dospělého ptáka. Místo toho hadi napadají a zabíjejí dospělé ptáky pouze tehdy, pokud k tomu mají příležitost.

Ptáci spíše napadnou, zabijí a sežerou hada, než aby had udělal totéž ptákovi. Je pravděpodobnější, že had zaútočí na dospělého ptáka v sebeobraně.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube