Ježek uvízl v kelímku a svůj boj už pomalu vzdával. Naštěstí se objevila pomoc

Přidat na Seznam.cz

Uvíznout někde není žádná legrace. Ať už jste upadli, zranili se a nemůžete se hýbat, uvízli v autě nebo jste uvízli v jiné nebezpečné situaci. Dnes se ale podívejme se na malého ježka, který uvízl v kelímku.

Na pomoc ježkovi

Na začátku dnešního videa vidíme, že ježek uvízl v kelímku a nemůže se dostat ven. Mohli bychom předpokládat, že tento ježek bude šílet a pobíhat po parkovišti ve snaze dostat se z něj ven. Koneckonců přirozenou reakcí, když máme něco na hlavě, je dostat to co nejrychleji pryč. Tento ježek se však příliš nehýbe. Je totiž vyčerpaný a prostě neví, co má dělat. Naštěstí pro tohoto malého chlapíka se kolem náhodou procházeli dva laskaví samaritáni, kteří se zastavili a nabídli mu pomoc. Jedna z žen se opatrně skloní a pomalu sundá tomuto ježkovi šálek kávy. Ten se na okamžik zastaví, jako by chtěl říct: „Děkuji, že jste mi pomohly.“ A pak se bez dalších slov vydá hledat útočiště jinam.

Jak velcí jsou ježci?

Existuje 17 druhů ježků. A přestože se velikost ježků může lišit v závislosti na jejich druhu. Nicméně ježci váží přibližně 0,45-1,8 kilogramu a dosahují délky až 20-30 centimetrů. Jako všežravci se živí například hmyzem, červy, brouky, semeny a ovocem.  Co však nekonzumují, je káva. Ale možná se tomuto malému ježkovi zalíbila její vůně a začal olizovat šálek, než se do něj sám polapil. Příště se raději drž červa, kamaráde.

Zdroj: AZAnimals