Seznamte kočku a psa pomocí těchto jednoduchých kroků. Stanou se z nich nejlepší přátelé

Přidat na Seznam.cz

Noví mazlíčci nemusí být po prvním seznámení nejdychtivější, ale z těchto chlupatých členů rodiny se mohou díky trpělivosti a řádnému výcviku stát nejlepší přátelé. Zkuste tyto tipy jak seznámit psa s kočkou, aniž by z nich byli nepřátelé.

Jděte na to pomalu, každému mazlíčkovi dopřejte bezpečné místo

Když si domů přivedete novou kočku, prvním krokem je vytvořit bezpečné místo nebo útočiště jen pro ni. Tento prostor jim umožňuje zvyknout si na svůj nový domov předtím, než budou představeni jinému domácímu mazlíčkovi. Pokud je to možné, vyberte si místnost, ve které pes netráví mnoho času. Užitečné může být také to, že umožníte dvěma mazlíčkům, aby se zpod dveří navzájem očichávali, píše web Pet MD.

Psa držte na vodítku, kočka k němu sama přijde

Držte psa na vodítku a nechte kočku přicházet a odcházet, jak si přeje. Nedržte žádné zvíře v náručí, protože by mohlo dojít ke zranění, pokud by se kterékoli zvíře chovalo agresivně. Požádejte psa, aby se posadil a odměňte ho malými chutnými pamlsky za klidné chování. Dejte své kočce také pamlsky. Pokud některý z domácích mazlíčků projeví agresi, odveďte je. Seznamování musí probíhat v klidu a je možné, že to chvíli potrvá, píše web Animal Humane Society.

Nechte své mazlíčky setkat se tváří v tvář

Pro začátek můžete psa umístit do jedné místnosti a do vedlejší umístit kočku tak, aby mezi nimi byla například dětská ohrádka nebo branka. Na zvířata dohlížejte, dopřejte jim dostatek času a netlačte na ně. Pokud uvidíte, že se jeden nebojí druhého, nejsou agresivní ani nervózní, můžete branku odstranit, píše web Masterclass. I přesto, že se zvířata mohou chovat přátelsky, je dobré je alespoň několik prvních dní nenechávat o samotě.

Zdroj: Masterclass, Animal Humane Society, Pet MD