Labradoři jsou nejpřátelštější psí plemeno. Hodí se do rodiny s dětmi i k seniorovi. V USA málem vyhynuli

Přidat na Seznam.cz

Labradorští retrívři jsou přímo obrazem přátelskosti. To je pravděpodobně důvod, proč jsou více než tři desetiletí jedním z nejoblíbenějších psích plemen na světě. Labradoři byly vyšlechtěni jako společníci. Milují být mezi lidmi a udržují si milou, bezstarostnou povahu. Podívejte se na nejvíce přátelské psí plemeno.

Kamarád pro každého

Labrador se umístil hned na prvním místě v žebříčku nejpřátelštějších psích plemen. Není divu, labradoři jsou poměrně snadno trénovatelní, jsou vhodní pro začátečníky i profesionály a hodí se jak do rodiny s dětmi, tak i pro seniory.

Kromě labradorů je zde samozřejmě i mnoho dalších přátelských plemen, která milují společnost lidí. Mezi ně patří bíglové, kteří byli ve Spojeném království vyšlechtěni jako lovečtí psi pro stopaře, ale dnes jsou spíše oblíbenci pro rodiny. Dalším takovým plemenem je kokršpaněl, zlatý retriever, nebo bostonský teriér.

Toto plemeno téměř vyhynulo v USA

Je těžké uvěřit, že toto plemeno téměř vyhynulo, ale přesně to se stalo. V roce 1800 musely rodiny na platit daň, pokud vlastnily psa. A směli vlastnit pouze jednoho psa. Feny byly zdaněny vyšší daní, takže mnoho chovatelů se štěňat zbavilo, protože daň z nich byla vyšší. Naštěstí byl labrabor tak oblíbeným loveckým psem ve Spojeném království, že se zde plemenu podařilo prosperovat. Nebýt lásky Spojeného království k lovu, labradoři by už možná neexistovali a připojili by se na seznam vyhynulých psích plemen.

zdroj: Top Dog Tips, The Spruce Pets, DailyPaws