Kalifornští hasiči zachránili štěně, kterému uvízla hlava v pneumatice

Přidat na Seznam.cz

Není neobvyklé, že se psi a štěňata dostávají do různých komických situací. Tentokrát se do potíží dostalo malé černobílé štěně, které strčilo hlavu do kola pneumatiky.

Štěně v nesnázích

Od chvíle, kdy bylo video se záchranou štěněte zveřejněno organizací Riverside County Animal Services, dosáhlo již milionů zhlédnutí po celém světě a na adresu štěněte a hasičů, kteří ho zachránili, se neustále objevují komentáře plné lásky a uznání, píše web MonkooDog.

Lana, jak ji pojmenoval majitel, je tříměsíční štěně australského ovčáka, které bylo rozpustilé a nesmírně hravé, zašlo ještě o krok dál, když majitelé zjistili, že má krk zaklíněný v kolech jejich humpoláckého SUV. Ve strachu, že by mohl způsobit více škody než užitku, kdyby se pokusil štěně vytáhnout, okamžitě zavolal Záchrannou službu pro zvířata. Po příjezdu se hasiči nejprve snažili krk namazat olejem a vyjmout. Znepokojení však vzbuzoval rostoucí otok kolem krku. Na základě posouzení kalifornských hasičů ji okres Riverside odvezl spolu s pneumatikou do hasičské stanice.

Hasičům se podařilo štěně vyprostit

Po vyproštění bylo štěně ponecháno přes noc na hasičském oddělení na pozorování až do příjezdu právoplatných majitelů. Celá epizoda byla zachycena na video a zveřejněna na internetu záchrannou stanicí Riverside Animal Rescue. Extrémně opatrný přístup a šetrné zacházení hasičů se štěnětem nezůstalo bez povšimnutí milovníků zvířat, a tak se video stalo oblíbeným po celém světě.

Zdroj: monkoodog.com, Twitter