Kdy koťata přestávají růst? A jak zjistit, zda je vaše kočka plně dospělá? Tady je odpověď

Přidat na Seznam.cz

Koťata, stejně jako ostatní děti, rostou příliš rychle. Kdyby bylo po našem, zůstaly by ty rozkošné chlupaté kuličky navždy malé. Zajímá vás, jak dlouho vám zbývá, než vaše kočka dosáhne dospělosti?

Jak dlouho koťata rostou a kdy přestávají růst?

Většina kočičího růstu probíhá v prvních šesti měsících, píše web DailyPaws. Během tohoto období dochází k exponenciálnímu růstu. Koťata hodně přibývají na váze, nabírají svalovou hmotu a jejich kosti se rychle prodlužují. Koťata mohou v této fázi jíst, kolik chtějí, protože potřebují živiny k vybudování správné struktury kostí a svalů. Koťata se v této fázi také hodně učí. Je to vhodná doba k tomu, abyste kočku vystavili zkušenostem, kterým chcete, aby byla v budoucnu otevřená, jako je stříhání drápků a konzumace různých typů krmiv.

Jak poznáte, že je vaše kočka plně dospělá?

Vaše kočka by měla přestat přibývat na váze, když ukončí růst. Můžete si to ohlídat pomocí následujícího tipu. Jednou nebo dvakrát za měsíc kočku zvažte. Když se váha vaší kočky ustálí na 4 až 5 kg, což je zdravá váha průměrné domácí krátkosrsté kočky, je to dobrý ukazatel toho, že vaše kočka je plně dospělá.

Záleží na plemeni kočky?

Některá plemena koček jsou výrazně menší nebo větší než průměrná kočka domácí. Například siamské kočky, kočky plemene Sphynx a Khao Manee mají obecně nižší tělesnou hmotnost a mohou dosáhnout plné velikosti dříve. Větší plemena koček, jako jsou mainské mývalí, mohou vážit až 8 kg nebo více. Jejich růst trvá minimálně dva až tři roky, protože jsou mnohem větší než většina ostatních kočičích plemen.

Hraje pohlaví nějakou roli?

Stejně jako u většiny živočišných druhů i u koček platí, že kocouři jsou větší než kočky. To znamená, že můžete očekávat, že průměrná hmotnost kocoura se bude blížit 5 – 6 kilogramům.

Zdroj: dailypaws.com