Sloní rodina zavítala do zambijského rezortu na snídani

Přidat na Seznam.cz

Sloni jsou známí tím, že jsou to zvědavá zvířata, která se někdy v divokém prostředí přiblíží k člověku, jen aby se o něm dozvěděla něco víc. Dokážou být ale také nepředvídatelní. Ve videu v tomto článku se můžete podívat na rodinu slonů, která se rozhodla zavítat do afrického rezortu, aby ukradla snídani.

Sloni se vetřeli na snídani

Když níže uvedené video začíná, sedí vlevo u stolu pokrytého bílým ubrusem žena. U jiného stolu sedí další osoba, která je otočená zády ke kameře, protože se snaží zachytit i scénu těsně před sebou. Uprostřed, v interiéru, stojí obrovský slon. Stolující, ačkoli na ně dělá dojem, vypadají z jeho přítomnosti dost nesví. A není divu, sloni jsou velice nepředvídatelní.

Kamera se natočí doprava a ke snídani se připojí další slon. Pak přichází třetí slon, jenže ten je mnohem mladší a menší. Strávníci začnou reptat, když jeden ze slonů začne dělat nepořádek u nápojů, cinkat nádobím a některé upustí. Strávníci se začnou trochu napínat a jejich výrazy v obličeji jsou stále ustaranější, když se slon blíží k jejich stolům. Jedna žena se s vytřeštěnýma očima nakloní doprava, když slon chobotem prozkoumá stůl a vylije jí kávu.

Vítejte v Mfuwe

Mfuwe se nachází ve východní provincii Zambie a slouží jako hlavní rezort národního parku South Luangwa, uvádí A-Z-Animals. Přijíždějí sem turisté z celého světa, aby si užili africké safari a ubytovali se v jedinečných ubytovacích zařízeních, kde se divoká zvěř potuluje jen pár metrů od nich.

V tomto parku žijí lvi, sloni, buvoli a leopardi. V parku se také vyskytují zebry, hyeny skvrnité, divocí psi, paviáni a opice. Milovníci ptactva mohou pátrat po 378 různých zaznamenaných druzích ptáků, včetně kormoránů, orlů mořských, hnědáků, volavek a čápů.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube