Muž si hraje na honěnou s dospělým lvem

Přidat na Seznam.cz

Možná vás baví hrát s kamarády na honěnou, ale asi byste ji nechtěli hrát s obrovským lvem, který dokáže běžet rychleji než vy. To ale není případ muže, který si s šelmou tuto hru rozhodl zahrát!

Muž ví, co dělá

Tím mužem je Dean Schneider, odborník na divokou přírodu a zakladatel oázy Hakuna Mipaka v Jihoafrické republice, kde žije se lvy a dalšími zvířaty, informuje web A-Z-Animals. Na videu je vidět, jak utíká před lvem, který ho pronásleduje jako nějakou chutnou kořist. Lev ho nakonec dostihne, skočí na něj a srazí ho k zemi.

Video možná vypadá děsivě, ale muži nehrozí nebezpečí, protože má se lvy ve své rezervaci zvláštní vztah. Považuje se za součást lví smečky a má je rád jako rodinu. Říká, že hraní na honěnou s nimi je způsob, jak jim projevit respekt a lásku a také stimulovat jejich přirozené instinkty.

Kdo je Dean Schneider?

Dean Schneider je osmadvacetiletý Švýcar, který opustil svou práci ve finančnictví, aby mohl žít s divokými zvířaty v Africe. Oázu Hakuna Mipaka, což ve svahilštině znamená „bez hranic“, vytvořil jako místo, kde může zachraňovat, rehabilitovat a pečovat o zvířata, která byla týrána, zanedbávána nebo osiřela.

Je tedy dobrý nápad hrát si se lvem na honěnou? Pravděpodobně ne! Jedinou výjimkou je, pokud jste odborníkem na divokou zvěř, jinak se může stát, že to bude vaše poslední hra na honěnou, kterou si kdy na této zemi zahrajete.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube