Klavírista hraje léčivou hudbu pro slepé slony ze záchranné stanice

Přidat na Seznam.cz

Zvířata nás stále překvapují svými mentálními schopnostmi pro některé věci, o kterých jsme si mysleli, že se týkají pouze lidí. Toto je neuvěřitelný okamžik, kdy si slepý slon užívá tanec na živou klasickou hudbu, uvádí portál Elephants.

Jednoho dne vzal britský muzikant Paul Barton svůj klavír do sloního útulku a začal jednomu ze slepých slonů hrát klasickou hudbu. Slonice jménem Lam Duan všechny překvapila svou reakcí, začala se pohupovat a přešlapovat ze strany na stranu, jako by na živou hudbu tančila. Lam Duan je 62 let a téměř celý život je slepá. Dny tráví v útulku pro zvířata v Thajsku. Přestože nevidí, hudbu si stále užívá a reaguje na ni, jako by ji viděla.

Lam Duan není jediným slonem, který si užívá živá vystoupení, ve skutečnosti jich bylo hodně, kteří si užívají uklidňující klavírní hudbu. Podle klavíristy většina slonů na hudbu reaguje, ať už tím, že se přiblíží ke klavíru, nebo tím, že se najednou začne pohybovat. Někteří hladí klavír chobotem, jiní bloudí ze strany na stranu, ale všichni začnou být zvědaví, když uslyší líbezný zvuk klavíru.

Někteří sloni se dokonce pokoušeli zpívat spolu s hudbou, jak jim to alespoň jejich choboty dovolovaly.

Zdroj: kingdomstv.com, youtube.com