Kočka se brání hladovému kojotovi

Přidat na Seznam.cz

V našich končinách je naprosto normální, že se sem tam kočka popere s další kočkou. A některé se nezdráhají dát na budku ani psovi. Už jste ale někdy viděli kočku poprat se s kojotem?

Kočka se brání kojotovi

Dnešním dějištěm napínavého souboje mezi kočkou a kojotem se stává přední veranda domu. Mladý kojot se odvážil blízko domu, pravděpodobně hledá jídlo. To, co však našel, byla kočka, která z jeho přítomnosti rozhodně nebyla nadšená. Zpočátku to vypadá, jako by se schovávala pod lehátkem, ale nakonec se odváží na kojota zaútočit. A ten si to nenechá líbit. Kočka se pak pokusí ale utéct přes plot u verandy, ale kojot jí popadne za hřbet a stáhne ji k sobě. Naštěstí má ale kočka obrovské štěstí a podaří se jí vymanit se ze spáru nezvaného návštěvníka.

Proč se kojoti pohybují v blízkosti domů?

Domovy a města nabízejí kojotům zdroje potravy, vody a přístřeší, a proto je tyto oblasti přitahují. Kromě toho se zde vyskytují i další zvířata jako jsou myši nebo veverky, ale i krmivo pro domácí mazlíčky. Někteří kojoti ale považují i kočky za potenciální zdroj potravy. A to vede k častějším konfliktům. V posledních letech kojoti pomalu ztrácejí svou přirozenou ostražitost vůči lidem a jsou čím dál odvážnější.

Zdroj: AZAnimals