Kočka už navštívila 15 zemí. Jak cestovat s kočkou?

Přidat na Seznam.cz

Cestování s domácími mazlíčky může být výzvou. Mnoho lidí váhá cestovat se psem, natož s kočkou. Výlet s ní však může být úspěšný. Dokazuje to kočičí cestovatel – tříletá Lukrécie, která již navštívila 15 zemí.

Kočky obvykle nerady mění své okolí. Ale ne Lukrécie. Kotě rádo prozkoumává svět se svými majiteli.

Kočičí cestovatelka Lukrécie dobývá Evropu

Kočka za 2,5 roku navštívila 15 zemí v Evropě. Byla velmi srdečně přijata v Anglii a Itálii, kde u obyvatel vzbudila zvědavost. Ale všude to nebylo tak snadné. Během pobytu ve Švýcarsku došlo k problému.

„Zarezervovali jsme pokoj s domácími mazlíčky na vyžádání. Hotel bohužel rezervaci náhle zrušil a odmítl vrácení peněz. Mohli jsme v něm strávit noc, ale naše kočka nemohla. Bylo to zbytečné,“ – říká majitelka Sandra.

Byl to však jednorázový případ, protože jak přiznává Sandra, cesta s Lukrécií je obvykle příjemná. Kočka je všude doma, ale to neznamená, že se chová jako doma. Neničí vybavení, i když má slabost pro kožená křesla.

Přípravy na cestu s kočkou
Lukrécie má ráda výlety a dokonce cítí, když se někdo blíží. Když vidí kufry, posadí se k nim nebo vejde dovnitř. Někdy věci vyhodí nebo přinese své vlastní.

Kočka je již zvyklá na dlouhé cesty. Majitelé s ní obvykle jezdí autem. Měla také příležitost cestovat vlakem, ale nelíbilo se jí to, protože vlak vydává příliš hlasité zvuky, což pro ni bylo stresující.

Ne každá kočka je vhodná na cestování
Lukrécie může denně ujít až 5 km. Po překročení této vzdálenosti si lehne na zem a mňouká, aby majitelka sundala batoh, ve kterém bude kočka odpočívat. Má také speciální kočárek. Lukrécie váží 5 kg, takže její nošení může unavit.

Její příklad dokazuje, že kočka může cestovat. Ale ne hned a ne všude. Nejprve musíte začít s přizpůsobováním vašeho domácího mazlíčka, aby šel ven, daleko od rušných ulic, na vodítku a s vhodným postrojem. Mělo by se však pamatovat na to, že to nebude fungovat u všech plemen a hodně záleží na individuálních dispozicích kočky. Určitě to nelze vynutit. Cesta by měla být příjemná nejen pro majitele, ale také pro jejich mazlíčky.

„Výlet s kočkou na dva týdny k moři bez předchozí přípravy nemůže být úspěšný. Musíte začít s metodou malých kroků a zjistit, jak váš mazlíček reaguje,“ – shrnuje Sandra.