Kosatky pronásledují loď děsivou rychlostí

Přidat na Seznam.cz

Kosatky dravé se obvykle nezaměřují na lidi, ale tato skupina velryb se rozhodla vysokou rychlostí pronásledovat loď. Jednalo se snad o nějakou hru nebo o pronásledování potencionální oběti?

Hon za lodí

Video začíná záběrem na kosatky, které plavou za lodí, píše A-Z-Animals. Z vody se pravidelně vynořují jejich hřbetní ploutve. Několik kosatek vyskočí z vody na obou stranách, což vzrušuje turisty na palubě, kteří setkání zaznamenávají kamerami.

Kosatky obvykle nechávají lidi na pokoji a nechovají se k nim agresivně. Pro ostatní obyvatele oceánu, včetně tuleňů, ryb a chobotnic, jsou však docela nebezpečné. Jsou dokonce známy případy, kdy se pustily do jiných velryb, které jsou větší než ony!

Tyto velryby začnou však dohánět loď, která pluje vysokou rychlostí. Při pronásledování se potápějí a vynořují z vody. Lidé na palubě křičí, vzrušení a možná i trochu nervózní, že se tito velcí mořští savci dostávají tak blízko.

Video je důkazem toho, jak zdatní plavci kosatky jsou

Kosatky mohou plavat rychlostí až 56 kilometrů za hodinu. Zatímco loď pluje dost rychle na to, aby je předběhla, tyto velryby nehodlají zpomalit. Netrvá to dlouho a dostávají se k boku lodi, kde turisté mohou vidět jejich charakteristické černobílé zbarvení a vzor. Mají černá záda, bílé břicho a bílou skvrnu těsně za očima.

“Podívejte, jak je to super,” křičí jedna žena přes hlasitý řev motoru. Jedna kosatka se dokonce dostane tak blízko, že to vypadá, jako by se tlačila na loď.

Není jasné, proč velryby projevily o loď takový zájem, jen to, že pro tyto turisty to byl zážitek, který se opakuje jednou za život.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube