Kouzelné stádo albínských jelenů ve Wisconsinu fascinuje návštěvníky

Přidat na Seznam.cz

Lidé jsou již po generace fascinováni vzácným výskytem albínských jelenů běloocasých. Oblast ve Wisconsinu je oblíbenou turistickou atrakcí, právě díky neuvěřitelnému počtu divokých jelenů albínů, uvádí portál Popular.

Šance, že se jelen narodí jako albín, je 1 ku 20 000 a šance, že se albín dožije dospělosti, je ještě nižší. Je to proto, že jejich pevná bílá srst je zbavuje přirozeného maskování a činí je náchylnějšími k útokům predátorů. Albíni jsou také obvykle náchylnější ke zdravotním problémům, jako je mimo jiné špatný zrak.

S těmito “jeleními duchy” se osobně setkalo jen velmi málo lidí, a to ve Wisconsinu, kde žije řada albínských stád jelenů. Odborníci si stále nejsou jisti, proč je v této oblasti tak vysoká populace bílých jelenů, biologové tvrdí, že pro tento jev neexistuje žádné vysvětlení.

Obyvatelé si místní záhadná stáda bílých jelenů velmi chrání, a to dokonce i vášniví lovci. Ve Wisconsinu je v současné době lov albínských jelenů zakázán a předpokládá se, že právě to mohlo přispět k jejich vysoké populaci.

Zdroj: kingdomstv.com, twitter