Tento belgický ovčák je zřejmě velmi dobrý hlídač. Při nácviku pes ochrání malou holčičku před útočníkem

Přidat na Seznam.cz

Psi jsou už po dlouhé generace nejlepším přítelem člověka. Není tomu tak jen proto, že se s námi mazlí, nebo proto, že se rychle učí nové povely, ale proto, že nás dokáží ochránit. Kromě toho hlídají náš majetek a jak uvidíte ve videu, mohou chránit i naše děti.

Pes dokázal ochránit malé dítě i když šlo jen o nácvik

Belgický ovčák, kterého vidíte ve videu, je zřejmě velmi dobrý hlídač. Jako správný domácí mazlíček si s holčičkou hraje, ovšem jakmile ucítí nebezpečí, stává se z něj statečný ochránce. Je zřejmé, že video je pouze sehrané, i přesto si ale pes zaslouží pochvalu za to, jak instinktivně dítě ochránil. Dokáže to ale každý pes, nebo je k tomu nutný speciální trénink?

Psi se vyvinuli jako ochránci a je pro ně přirozené chránit to, co považují za „své“, před potenciálními zloději, uvádí web Your Dogs Friend. Ovšem je rozdíl chránit své jídlo a teritorium od ochrany „členů smečky“, jakými jsou lidé.

Pro psa jsou lidé součást smečky

Pes vás bude považovat za součást své rodiny stejně jako vy jeho. Vyrůstají ve vaší společnosti, znají vás a zvyknou si na to, že vás mají kolem sebe. Na druhou stranu si ale na cizího člověka tak rychle nezvyknou, nepustí ho k sobě a možná ani k vám. Ochrana pochází od jejich vlčích předků a stejně jako vlci, i psi vědí, že musí chránit členy své smečky, zejména ty nejmladší, uvádí web Scottsdale Pet Hotel. Jednoduše řečeno je tedy pravděpodobné, že vás pes bude chránit i bez speciálního tréninku, zejména pokud se jedná o bezbranné dítě.

zdroj: Instagram, Your Dogs Friend, Scottsdale Pet Hotel