Krokodýli nemilosrdně stáhnou zebru pod hladinu řeky

Přidat na Seznam.cz

Masai Mara, která se nachází v Keni, je obrovská plocha divočiny, která je známá svou rozmanitou divokou zvěří a přírodními krásami. A přestože je tato oblast krásná, neznamená to, že zde zvířata žijí v naprostém míru.

Krokodýli versus zebra

Masai Mara je domovem mnoha velkých stád zeber, které každý den čelí hrozivým suchozemským predátorům, jako jsou lvi, hyeny a levharti. Při některých příležitostech se však zebry mohou utkat v kruté bitvě s krokodýlem. V níže uvedeném videu můžete být svědky tragické události, které čelí jedna nešťastná zebra při přechodu řeky. Záběry začínají osamělou zebrou, která je už ve vodě. Z pod hladiny se krokodýli vynořují s překvapivou rychlostí a s děsivou přesností se zaměřují na svou kořist. Následuje srdcervoucí boj o přežití. Zebra se statečně snaží odrazit útočníky, kope a zmítá se ve vodě. Krokodýli, kteří jsou pány své vodní říše, však rychle získávají nadvládu.

Co ještě jedí krokodýli?

Krokodýli jsou oportunističtí masožravci, kteří se živí rozmanitou stravou v závislosti na prostředí a velikosti. Jejich jídelníček zahrnuje drobné savce, ptáky, ryby, brouky, žáby, plazy a korýše. Krokodýli jsou také přizpůsobiví lovci, kteří jsou schopni zkonzumovat i jinou větší kořist, například pakoně. V zajetí se jejich strava mění a zahrnuje myši, krysy, syrové kuřecí maso, hovězí maso a ryby.

Zdroj: AZAnimals