Policie zachránila sovu, která uvízla v plastu podél rušné dálnice

Přidat na Seznam.cz

Výr virginský, který uvízl v plastovém sáčku podél rušné dálnice, se v úterý odpoledne dostal na svobodu za pomoci policie a rehabilitačních pracovníků.

Několik cestujících na dálnici ve státě Idaho v USA zavolalo státní policii státu Idaho poté, co spatřili sovu v nouzi na středovém pásu, píše web DailyPaws. Ačkoli se tito výři ve státě běžně vyskytují, je vzácné spatřit tohoto nočního ptáka ve dne, zejména v blízkosti dopravní špičky. Když policistka státní policie státu reagovala na telefonát, našla sovu s drápy uvězněnými v igelitu. Aby uvízlou sovu ochránila, zaparkovala žena své hlídkové auto na krajnici mezi sovu a protijedoucí dopravu a čekala na příjezd dobrovolníka z neziskové organizace Animals in Distress Association, která se zabývá záchranou a rehabilitací volně žijících zvířat.

Kořist nebo past?

Během několika minut dorazil rehabilitační pracovník pro volně žijící zvířata, který ptáka zachránil. Řekl, že noční dravci často loví prázdné silnice v noci a pravděpodobně si mysleli, že plastová taška je kořist.
Naštěstí se zachránci podařilo sovu z igelitové tašky vyprostit. To nejlepší na tom bylo, že sova nevypadala, že by byla zraněná! Pták byl poté vypuštěn mimo rušnou silnici, samozřejmě poté, co zapózoval na několika fotografiích.

Zdroj: dailypaws.com, Twitter