Obyvatelé jednoho města společně zachránili dva koně ze zamrzlého jezera pomocí motorových pil

Přidat na Seznam.cz

Jednoho chladného dne v Pensylvánii pár tažných koní překonal ohradu a vydal se za dobrodružstvím. Bohužel však došlo k problémům, když 680 kilogramů vážící koně vběhli přímo na zamrzlé jezero. Po odporném prasknutí se led pod jejich nohama prolomil a dvojice se propadla do ledového jezera, uvádí portál Popular.

Koně zpanikařili, když se nemohli dostat ven, protože led kolem nich jim zabránil doplavat ke břehu. Spatřil je soused a zavolal na tísňovou linku. Okamžitě přijeli záchranáři, aby vyděšené koně zachránili.

Uviděli pouze dvě koňské hlavy, které trčely z ledu. To bylo to jediné, co bylo vidět. Museli se k nim prokopat, aby je dostali zpátky. Kvůli jejich váze nebylo možné je zvednout, položit na led a vysunout na člun. Začali kopat příkop od břehu k díře, kde koně uvízli. Zpráva o koních v nesnázích se rozšířila a zanedlouho se sem sjížděli sousedé, aby nabídli pomocnou ruku.

Někteří z dalších sousedů byli lidé od koní, takže šli a přinesli ohřívače, deky a podobně. Zdálo se, že koně mají blízko k tomu, aby to vzdali. Lidé si chvíli mysleli, že se budou muset dívat, jak se potápí, a budou už jen vyzvedávat těla. Ale nevzdali to.

Nakonec byli koně vytaženi na břeh a uloženi pod teplé deky, které jim nachystali někteří členové místní komunity. Kůň Wilhelm utrpěl několik šrámů a měl podrážděné oko, ale druhý kůň jménem Gunther se zdál být v pořádku. Děkujeme všem odvážným lidem, kteří se zapojili.

Zdroj: kingdomstv.com, YouTube