Kuře žije s kachní rodinkou. Naučilo se i plavat

Přidat na Seznam.cz

Je poměrně výjimečné, když jeden živočišný druh adoptuje mládě jiného druhu a vychová ho jako vlastní. Něco podobného se pravděpodobně stalo i v tomto případě, kdy kachna adoptovala kuře a navíc ho naučila i plavat.

Kuře si myslí, že je kachna

Jak můžete vidět ve videu, kuře si užívá vodu stejně, jako zbytek jeho kachní rodinky. Nejpravděpodobnější je, že se kuře dostalo do kachní rodiny už jako vejce a v kachní společnosti tedy žije celý život. Zajímavé ale je, jak se kuře naučilo plavat? Sice nemá nohy uzpůsobené k plavání, ale jak sami vidíte, to mu nijak nevadí.

Podle komentujících na serveru News Break, kde se video objevilo, je nemožné, aby kuře dokázalo plavat, a o to spíše stejně efektivně, jako kachny. Mnozí se obávají toho, že se kuře může utopit, ovšem podle všeho se není čeho bát.

Kuřata umí plavat

I když kuřata nejsou přirozenými plavci jako kachny, dokážou plavat bez potíží, píše web Chicken Guard. Pokud sami tedy máte slepice, nemusíte se bát, že by se ve vodě topily, naopak. Mnozí totiž doporučují, abychom kuřatům (zejména v létě) vodu dopřáli. Mohou si tak nejen zaplavat, ale také se osvěžit a umýt se.

zdroj: YouTube, News Break, Chicken Guard