Kůň se spřátelí s jiným starým nemocným koněm a podporuje ho ve hraní i při chůzi

Přidat na Seznam.cz

Pokud vás zajímá, jaký je nejvyšší kůň, seznamte se s jedním z nich. Jmenuje se Fantom a v kohoutku měří cca 210 cm. Když připočteme hlavu, je to kolem 240 cm. Tento mohutný kůň váží kolem 900 kg a jeho pohled je docela děsivý.

A i když by někdo očekával, že z tak obrovského zvířete půjde strach, Fantom takový není. Ve skutečnosti ho jeho ošetřovatelé ze záchranné stanice, kde žije, nazývají „štěně“. Vlastně ho přirovnávají k německé doze: je mazlivý, přátelský a hravý.

„Má tolik síly, ale díky své klidné povaze dává přednost pomalé a pohodové jízdě, která je o to příjemnější,“ říká trenérka koní na záchranné farmě pro web AnimalChannel. „Je definicí něžného obra – praštěný, milý, chce veškerou pozornost. Přichází k ohradě, aby pozdravil hosty a dobrovolníky, a je radost s ním být.“

A ke všemu má tento sedmiletý obrovský kůň srdce ze zlata. Vždy se snaží pomoci zranitelnějším koním, stejně jako to udělal s jedním nováčkem. „Jednoho dne k nám do záchranné stanice přišel nový kůň. Byl opravdu nemocný. Nemohl chodit příliš daleko.“

Záchrannému koni Tetonovi je kolem třiceti let. Když přijel na farmu, bylo zřejmé, že si v životě hodně vytrpěl. Byl zanedbaný a jeho kopyta byla plná děr, deformovaná a bolavá.

Chudák Teton nemohl chodit na delší vzdálenosti. Byl také plachý a nepřibližoval se k ostatním koním. Fantom však věděl, že by v něm mohl najít přítele. „Fantom Tetona povzbuzoval, aby vylezl ven a šel trochu dál.“

Oba koně se brzy sblížili, a když si to trenéři a dobrovolníci uvědomili, začali je brát k potoku společně. Fantom vždy miloval vodu a rád se v ní cákal, takže byli zvědaví, jestli Teton bude následovat jeho příkladu.

Ačkoli se nováček zpočátku ostýchal a váhal, zda má vstoupit do vody, nakonec se mu to podařilo a užil si spolu se svým novým nejlepším kamarádem spoustu legrace.

A zatímco obvykle mladší koně napodobují a následují příkladu těch starších, v tomto případě starší Teton následuje mladého Fantoma v jeho dobrodružstvích, což mu pomohlo v procesu uzdravování.

Zdroj: animalchannel.co