Leopard se snaží dopadnout opici. Přeskočí ze stromu na strom v neuvěřitelném skoku

Přidat na Seznam.cz

Leopard je zdatný, mrštný a atletický lovec. Pokud jde o lov na stromech, jsou tyto šelmy předními světovými experty. Pokud stále pochybujete o jejich loveckém umění, následující video vás jistě přesvědčí o opaku.

Leopard versus opice

Leopardi se vyskytují v subsaharské Africe a jižní Asii, kde rádi tráví spoustu času ve větvích stromů, připomíná A-Z-Animals.

Jejich trup je dlouhý a štíhlý a mají krátké nohy, ale dlouhý ocas, který mohou používat k udržení rovnováhy právě ve stromech. Jejich silné svaly jim umožňují rychlé šplhání a ostré drápy se zachytávají kůry.

Na níže přiloženém videu je vidět leopard, který ve větvích stromu pronásleduje opici. Sebevědomě proskakuje mezi menšími větvemi, aby primáta polapil. Několikrát to vypadá, že leopard spadne, ale nakonec se rozhodne pro opici skočit.

Šelma s vynikajícími smysly

Leopardi mají vynikající sluch a zrak a citlivé vousy, takže jsou skvěle vybaveni k lovu v noci. Ke své kořisti připlíží a pak se na ni vrhnou.

Kromě opic loví levharti také prasata bradavičnatá a jeleny, a to často ze stromu! Vyčkávají ve větvích a pak na kořist skočí shora. Leopardi se živí také ptáky, hlodavci a plazy. Na druhém konci stupnice jsou také dostatečně silní na to, aby ulovili antilopy.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube