Leopard zákeřně napadne buvolí mládě a pak dostane nakládačku od stáda

Přidat na Seznam.cz

Nezkrotná Afrika je domovem mnoha rozmanitých tvorů, a to včetně nepolapitelného leoparda a hrozivého buvola. Jak je to ale může dopadnout, když se tito dva tvorové utkají tváří v tvář?

Buvol versus leopard

Leopardi jsou dokonalými mistry převleků. Tato velká kočka se svou srstí s úžasnými zlatými odstíny a černými rozetami je jako nenápadný stín na pastvinách i v lesích, uvádí web A-Z-Animals. A co buvol? To je zvíře, které rozhodně budí respekt. Tito býložravci se svými mohutnými rozměry, mohutnými rohy a upřeným pohledem nejsou žádní poserové. Nenechte se zmást jejich rostlinožravými zvyky. Když se tohle zvíře rozzuří, je buvol jedním z nejnebezpečnějších zvířat, s nimiž se můžete setkat.

V následujícím videu uvidíte, co se stane, když se tato dvě zvířata střetnou. To, co mělo být snadným zabitím, se změní ve velmi nepříjemný zážitek!

S buvoly si není radno zahrávat

Buvoly si můžete představit jako statné společenské jedince afrických plání, kteří se potulují v obrovských stádech. Tato stáda si navzájem signalizují nebezpečí a koordinují správnou reakci, když se situace zhorší. Ať už je v plánu ústup, nebo útok v plné rychlosti, jak je vidět na videu výše, jejich společná síla je rozhodně silou, před kterou je nejlepší utéct. A své by o tom mohl vyprávět i leopard v tomto snímku, který měl to štěstí, že ho buvoli na své mohutné rohy nenapíchli nebo nezadupali.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube