Smečka 18 lvic zaútočila na nosorožce, zatímco zebry a buvoli přihlíželi útoku

Přidat na Seznam.cz

Velké kočky jsou téměř všeobecně uznávány jako vrcholoví predátoři na Zemi, nepočítáme-li tvory žijící v oceánu. Jsou to inteligentní, silní a nelítostní lovci, ať už je to jakkoli. Jedna z těchto šelem je ale nejhrozivější ze všech. A to jsou lvi.

Zebrám a buvolům se naskytla dramatická podívaná

Smečka lvic dokáže skolit vše, co se hýbe, uvádí A-Z-Animals. Tedy téměř cokoli. Toto video ukazuje jedno z mála zvířat, kterých se smečka lvic může bát.

Ve videoklipu zveřejněném minulý rok vidíme jednu z nejdivočejších interakcí v přírodě. Klip ukazuje smečku lvic, která čítá téměř 18 členů a snaží se sundat jedno z největších zvířat na světě: dospělého nosorožce. Po celou dobu jejich pokusů ulovit nosorožce se přišlo na tuto podívanou podívat i okolní sousedství.

Lvi vs. nosorožci

Většina lvích smeček čítá od pěti do třiceti členů. Když se velká skupina vydá na společný lov, mají se všechna zvířata na pozoru. Nosorožec je sám o sobě ohromným zvířetem. Dokázala by smečka lvů někdy takového nosorožce porazit? Na to je těžké odpovědět. Přesto je známo, že se velké lví smečky na nosorožce zaměřují, i když jen zřídka.

Pokud se lvi na nosorožce zaměří, téměř vždy jde o nosorožce černého, nejmenší africký druh. Mějte na paměti, že “malý” je zde relativní pojem a celá smečka lvů může stále vážit méně než jeden nosorožec.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube