Podívejte se na video, v němž vlk pronásleduje medvěda

Přidat na Seznam.cz

Přestože mnoho majitelů domácích mazlíčků považuje kočky a psy za protiklady, tato dvě zvířata spolu mohou vycházet docela dobře. Když si hrají a honí se, vypadá to skoro, jako by si spolu hráli sourozenci.

Jedinečná Aljaška

Video začíná záběr na něco, co vypadá jako mladý medvěd, pobíhá po poli a v dálce za ním běží další medvěd, píše A-Z-Animals. Jen několik vteřin za běžícím medvědem se objeví vlk! Těžko říct, jestli je za touto interakcí něco zlověstného, ale ti dva vypadají, jako by si hráli jako kočka a pes.
Skutečnost, že se na Aljašce daří všem třem severoamerickým druhům medvědů, je jedním z faktorů, které činí toto místo tak jedinečné. Medvědy hnědé lze potkat od Arktidy až po ostrovy na jihovýchodě Aljašky. Medvědi černí obývají většinu aljašských lesů. Daleko na severu a na západě Aljašky se v tundře a v ledovém příkrovu často vyskytují lední medvědi.
Na Aljašce žije přibližně 7 000 až 11 000 vlků. Vzhledem ke svým potravním zvyklostem se vlci často dostávají do konfrontace s lidmi, z nichž mnozí loví velkou zvěř. V minulosti sdíleli medvědi grizzly, černí medvědi a vlci šedí velkou část geografické oblasti Severní Ameriky. Zásoby potravy jsou obvykle předmětem střetů mezi těmito třemi druhy, které obvykle zahrnují vzájemnou averzi.

Hra na četníky a zloděje?

To zjevně není případ tohoto nového videa nahraného na Youtube. Medvěd hnědý sprintuje po nádherných zelených aljašských loukách. Vlci sice nejsou uznáváni pro svou rychlost, ale při pronásledování kořisti mohou sprintovat ohromnou rychlostí. I když v dálce na poli vidíme dalšího medvěda, zdá se, že si tato dvě zvířata jen hrají. Pokud by se o souboj s medvědem pokusil jediný vlk, pravděpodobně by přišel o život. Pokud by však na jediného medvěda zaútočila smečka vlků, dopadlo by to jinak.
Všimněme si také, že osoba, která natáčí, se zdá být od interakce v relativně bezpečné vzdálenosti. Nezdá se, že by byla nervózní nebo se bála některého ze zvířat. A co myslíte vy? Jedná se o hravou honičku, nebo o něco zlověstnějšího?

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube